Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σύντομα θα ανοίξει η πλατφόρμα e-eggrafes όπου θα υποβάλετε αίτηση εγγραφής του παιδιού σας στο Λύκειο.

Σας επισυνάπτουμε επιστολή που αφορά στην επικαιροποίηση των στοιχείων σας που εμείς θα πρέπει να κάνουμε στο σύστημα myschool ώστε να μπορέσετε να εγγράψετε το παιδί σας στο Λύκειο.

Επισημαίνουμε ότι στην Υπεύθυνη Δήλωση τα στοιχεία του κηδεμόνα που θα κάνει την εγγραφή (1ος κηδεμόνας) πρέπει να είναι ακριβώς ίδια με αυτά της φορολογικής του δήλωσης αλλιώς το σύστημα δεν τον αναγνωρίζει.

Για παράδειγμα, αν εσείς στην υπεύθυνη δήλωση γράψετε ότι η διεύθυνσή σας είναι Ηρώων Πολυτεχνείου και στη φορολογική σας δήλωση η διεύθυνση είναι δηλωμένη Ηρ. Πολυτεχνείου, το σύστημα δεν σας αναγνωρίζει.

Παρακαλούμε να μας στείλετε την Υπεύθυνη Δήλωση σωστά συμπληρωμένη απαντώντας σε αυτό το μήνυμα μέχρι τη Δευτέρα ή να μας τη φέρετε στο σχολείο την Τρίτη μέχρι το μεσημέρι.

Διαβάστε τη σχετική επιστολή κάνοντας κλικ εδώ.

Βρείτε την υπεύθυνση δήλωση εδώ.