Την Δευτέρα, 20 Ιανουαρίου 2021, οι μαθητές και οι μαθήτριες του Γ1, παρακολουθήσαμε στο Δημοτικό Στάδιο τον ποδοσφαιρικό αγώνα στον οποίο συμμετείχαν οι ποδοσφαιριστές της ΣΜΥ έναντι των Παλαίμαχων ποδοσφαιριστών του νομού Τρικάλων και των βετεράνων της Εθνικής Ενόπλων Δυνάμεων. Η εκδήλωση οργανώθηκε από τον Σύλλογο Γονέων παιδιών με νεοπλασματική ασθένεια «Φλόγα». Θεωρήσαμε χρέος να στηρίξουμε την προσπάθειά τους και νιώθουμε πάρα πολύ χαρούμενοι που γίναμε μέρος μιας τόσο καλής πράξης. Θα ήταν καλό να οργανώνονται συχνά τέτοιες δράσεις, καθώς μπορούμε όλοι να συνδράμουμε έστω και με τόσο απλό τρόπο, απολαμβάνοντας το πολύ ωραίο αυτό συναίσθημα της προσφοράς και βοήθειας στο συνάνθρωπό μας!

Μας συνόδευσαν οι καθηγήτριες του σχολείου κα Δέσποινα Καραμπατζάκη, ΠΕ02 και κα Βασιλική Μιχαήλ, ΠΕ80.

Οι μαθήτριες του 7ου Πειραματικού Γυμνασίου Τρικάλων

Βαϊοπούλου Βικτώρια, Γελαδάρη Αναστασία